Czyszczenie elewacji

Czym jest piaskowanie?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się brudu i osadu z różnego rodzaju materiałów jest właśnie piaskowanie. To technologiczny proces wykorzystujący sprężone powietrze i materiał ścierający. Metoda ta podobna jest do szlifowania, jednak dzięki różnorodności dostępnych narzędzi możliwe jest także oczyszczanie powierzchni delikatnych, a nawet obiektów zabytkowych.

Czyszczenie elewacji

Piaskowanie jako najlepsza metoda czyszczenia elewacji

Z

Czyszczenie elewacji może wydawać się trudnym projektem – zwłaszcza w przypadku zabytkowych obiektów, które wymagają szczególnej uwagi i precyzji podczas wykonywanych prac. Idealnym rozwiązaniem okazuje się w tym przypadku piaskowanie niskociśnieniowe, które sprawdzi się w oczyszczaniu delikatnych powierzchni, zarówno tych podatnych na uszkodzenia, jak i przygotowywanych do dalszej renowacji.

Duże powierzchnie elewacji nie stanowią żadnego problemu przy oczyszczeniu metodą piaskowania. Na mniejsze elementy – takie jak płaskorzeźby – również dostępne są odpowiednie narzędzia, umożliwiające dokładne usunięcie brudu czy osadu. 

Piaskowanie – na mokro czy na sucho?

Da się wyróżnić dwie podstawowe metody piaskowania, jednak w obu tych przypadkach można mówić o takiej samej precyzji i skuteczności w czyszczeniu wybranych powierzchni. Główna zaleta, która wyróżnia piaskowanie na mokro od metody piaskowania na sucho, to korzystanie ze specjalnej, wodnej osłony, która zapobiega nadmiernemu pyleniu.

Doskonałej jakości piaskarka

W naszej firmie pracujemy jedynie ze sprzętami doskonałej jakości, dlatego przy procesie piaskowania wykorzystujemy model piaskarki najwyższej klasy – SodaBlaster SB-500 Trailer™. Jej podstawowe zalety to m.in. niewielkie wymiary, cichsza praca w porównaniu do innych urządzeń z tej kategorii, a także zużycie paliwa niższe aż o 30%. Piaskarka pracuje zarówno w trybie na sucho, jak i w przypadku prac bezpyłowych – w otoczce wody lub w mixie wodnym.

Zalety piaskowania jako metody czyszczenia elewacji

Skuteczność i precyzja są głównymi zaletami wyboru piaskowania jako metody na oczyszczenie powierzchni z brudu i osadu. W piaskowaniu można wykorzystywać różne materiały ścieralne, które odpowiednio dobrane sprawdzą się przy większości powierzchni. Piaskować można m.in. drewno, cegłę, powierzchnie kamienne czy betonowe – ale nie tylko.

Nierówne powierzchnie nie są żadną przeszkodą, dlatego piaskowanie można wykonywać także w przypadku skomplikowanych projektów. Aby ograniczyć zapylenie, które pojawia się podczas oczyszczania, warto rozważyć piaskowanie na mokro. Rozmiar w tym wypadku nie stanowi problemu – odpowiedni wybór narzędzi daje sporo możliwości.


Piaskowanie jest skutecznym, precyzyjnym i idealnym rozwiązaniem w przypadku większości powierzchni.